Witamy na naszej stronie!

Działamy na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem okolic Konina, Ślesina, Skulska, Sompolna a także Poznania, Wrocławia i Łodzi.

Adaptacja poddaszy

Wielu z nas posiada w swoich domach spore poddasze, które czasem pełni rolę strychu, kiedy indziej jest zupełnie niewykorzystywane. A przecież taka spora, pusta przestrzeń mogłaby doskonale nadać się do tego, żeby zamienić ją w dodatkowy pokój, czy nawet samodzielne mieszkanie, w zależności od tego jak duże jest wspomniane poddasze.

Jeśli poddasze jest małe, należy w ten sposób je zaadaptować, by jak najwięcej miejsca pozostawało do naszego użytku. Jest to o tyle trudne zadanie, że poddasza mają bardzo wiele skosów. Jeżeli chcemy jak najlepiej wykorzystać każdą przestrzeń naszego nowego lokum, powinniśmy zwrócić się do doświadczonego fachowca, który zaproponuje funkcjonalne, nowoczesne wnętrza. Nasza firmie budowlana zajmie się wszelkimi aspektami technicznymi przedsięwzięcia.

W zależności od wielkości poddasza można podzielić jego powierzchnię na kilka lub kilkanaście małych pomieszczeń, bądź wyodrębnić jedynie łazienkę i sypialnie, resztę zaś pozostawić otwartą.

Ważna w poddaszach jest liczba okien. Jeśli chcemy mieć pomieszczenia bardzo jasne, powinniśmy wybrać nieco większą ich ilość. Bez kłopotów uda nam się wstawić okna połaciowe, jeśli jednak myślimy o lukarnach, będzie się to wiązało z koniecznością zmiany konstrukcji dachu. Konieczny jest projekt architektoniczny i pozwolenie budowlane.

Poddasza zostały wprost stworzone do tego, by umieszczać w ich skosach rozmaite schowki. Warto zaplanować tego rodzaju skrytki, które są nie tylko praktyczne, ale też ograniczają potrzebę montowania zbyt wielu szaf i szafek, które optycznie pomniejszą pomieszczenia. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej kolorystyki, na poddaszach powinno się wybierać kolory jasne i ciepłe, w ten sposób ich wnętrza staną się bardziej przytulne.

Jeśli zdecydowaliśmy się zaadaptować poddasze, musimy pogodzić się z koniecznością przeprowadzenia mniejszego lub większego remontu. Przed jego podjęciem trzeba przyjrzeć się dobrze konstrukcji dachowej, zlokalizować miejsca na montaż okien, jeśli ich nie ma, oraz zadbać o odpowiednią izolację termiczną, ze względu na specyficzne warunki jakie panują na poddaszu. Ponadto często trzeba zadbać również o wprowadzenie ścianek działowych, wyrównanie podłogi, oraz oświetlenie, jeśli go brakuje. Po tych wszystkich czynnościach można podjąć się końcowej aranżacji wnętrza.

© 2006-2021 IG-BUD
Tworzenie stron internetowych: Ataraksja